Apie mus DUK Pasiteirauti Karjera Draugai ir partneriai Kontaktai
LT EN RU

DUK

Kadangi interneto tinklalapių kūrimo srityje dirbame nuo interneto atsiradimo Lietuvoje, sukaupėme patirties, leidžiančios atsakyti į dažniausius klausimus, susietus daugiausiai su komerciniais tinklalapiais.

Kas yra tinklalapis? Tinklalapis – tai informacija internete. Tinklalapis nekuriamas turėjimui dėl paties fakto ir – svarbiausia - tai ne pradedančiojo mėgėjo-dizainerio bandymų poligonas.

Tinklalapiai gali būti:
  • prezentaciniai - įmonės vizitinė kortelė, įvaizdžio dalis;
  • tinklalapiai su turinio valdymu (TVS) - operatyvaus bendravimo su klientais įrankis, darbo priemonė, galimybė nesudėtingu būdu patiems atnaujinti informaciją (naujienos, prekės, paslaugos, akcijos ir pan.)
  • elektroninės parduotuvės - galimybė greitai ir patogiai įsigyti prekes internetu.
Prieš kuriant tinklalapį būtina apsispręsti, kokia bus jo paskirtis.
Kas yra kokybiškas tinklalapis? Kokybiški tinklalapiai turėtų atitikti šiuos pagrindinius kriterijus:
  • aiškumas, vartojimo patogumas, konkretumas;
  • informatyvumas;
  • akivaizdi navigacija ir struktūra;
  • aukšti reitingai internete;
  • patrauklus, tvarkingas, saikingas dizainas.
Kas yra tinklalapio dizainas? Dizainas – viskas, kas atvaizduota. Dažnai dizainas painiojamas su pagrindine grafika dizaino šablone (nuotrauka, piešiniu, brėžiniu ir pan.).
Tinklalapio dizainas neatsiejamas nuo aiškios struktūros, patogaus informacijos išdėstymo - tai tinklalapio kokybei ir randamumui svarbiau, nei graži nuotrauka. Pastebėta, kad kokybiškai parengti tinklalapio struktūrą gali tik patyrę interneto dizaineriai arba patyrę šios srities projektų vadovai. Akcentuojame – būtent interneto dizaineriai. Ne programuotojai, ne kompiuterių ar interneto tinklo specialistai ir ne kitų sričių dizaineriai. Patirtis parodė, kad pasirengimas kitose dizaino srityse (spaudos, baldų, drabužių ar panašiai) sukurti kokybišką interneto tinklalapį dažniausiai trukdo.
Kas yra ir kokiais atvejais reikalinga TVS (turinio valdymo sistema)? Turinio valdymo paslauga dažniausiai siūloma  kaip neatsiejama šiuolaikinio tinklalapio dalis. Iš tiesų nesudėtingiems statiškiems tinklalapiams, kuriuose informacija nekinta arba keičiama ypatingai retai, TVS nėra reikalinga. T. y. – nesudėtingoms korekcijoms nereikia sudėtingų tvarkymo įrankių. TVS būtina pastoviai atnaujinamiems tinklalapiams su naujienų ar akcijų puslapiais, prekių ar paslaugų katalogais, atliktų darbų nuotraukų galerijomis ir pan.
Pasirenkant TVS, svarbu įvertinti administravimo srities aiškumą, patogumą, tinklalapio saugumą, patikimumą; kokybę ir kiekį darbų, kuriems siūloma TVS pritaikyta; ar ta TVS nedisonuoja su paieškos sistemų, ypač Google, kriterijais.

Ar gali sukurti kokybišką tinklalapį vienas kūrėjas? Kokybiško tinklalapio sukūrimas – komandinis darbas, kuriam reikalingi mažiausiai keli patyrę kūrėjai: dizaineris, programuotojas, projekto koordinatorius, registruojantis į paieškas, rengiantis bei redaguojantis tekstus – ir visi (arba nors vienas) turi išmanyti, kas yra kokybiškas, tinkantis paieškai, tinklalapis. Vienas žmogus labai retai gali būti išsyk visų sričių specialistas. Tokio nuo interneto atsiradimo Lietuvoje sutikti neteko.